ceturtdiena, 2012. gada 1. marts

Rotaļlietas fantāzijai

Atrodot krājumus ar daudzus gadus nostāvējušiem pārtikas produktiem - grūbām, zirņiem, rīsiem, radās doma uzšūt mazajai "valdorfiskas" rotaļlietas - auduma maisiņus, pildītus ar šiem atradumiem. Tā teikt - iztēles un fantāzijas attīstīšanai, izmantojamus dažādās rotaļās, dažādiem mērķiem.
Kad pirmais bija gatavs, mazā paņēma to roķelē, uzmeta aci un teica - kaķi!!! Tad atnesa man un sāka uzskaitīt trūkstošās detaļas - aci, mute, kāja! Nācās vien prasīto papildināt. Tā radās Kaķis.


Samierinājos ar manas idejas transformāciju un uzšuvu nākamo. Ar domu, ka tas paliks vienkāršs taisnstūrītis, ko izmantot rotaļās pēc vajadzības. Bet arī šoreiz meita bija citās domās - teta! Kāja! 
Un nu viņi ir divi - Kaķis un Tētis.


Pamēģināju vēl trešo reizi. Šoreiz tas bija krietni mazāks maisiņš, kurš tika nodēvēts par telefonu. Tas arī vienīgais palika nepapildināts. Un ne pārāk aktuāls. Jo roķeles ir tikai divas. Kaķis un Tētis vismaz 3 diennaktis tā arī netika izlaisti no rokām. 

Bet domu par vienkāršiem, graudiem pildītiem maisiņiem neesmu atmetusi! Kaut kā jau tie krājumi jāizmanto! :D Jāpieķeras tik pie šūšanas.

Vispār mazajai visas galvenās rotaļlietas ir "sapārojušās" un katram pārim ir savi uzdevumi.
Kaķis un Tētis parasti piedalās čučēšanā.

Pīja un Auva vairākas reize dienā mazgājas.


 Bet šis pāris risina dienišķos dialogus starp dažādas lietas pieprasošu bērnu un "nē" sakošiem vecākiem. To paklausoties nākas aizdomāties, vai tiešām tik bieži atbildam ar "nē" vai arī tās ir spilgtākās sarunas, kas palikušas mazajā galvā...

Bet katrā ziņā ir liels prieks par mazo fantazētāju!

1 komentārs:

  1. Pīja un Auva, Kaķis un Tētis:):)Tavai meitina ir burvīga izdoma, un meitiņai ar mammu, kas šo izdomu neslāpē - arī ir paveicies !

    AtbildētDzēst