otrdiena, 2011. gada 21. jūnijs

Saulgrieži

Pēc ilgiem, ilgiem laikiem esmu atkal te atgriezusies. Tieši šodien kaut kas iekšā nerimās, lika sakārtot arī savu virtuālo pasaulīti un parunāties ar ārpasauli. 
Šodien manī pamodies kāds 9.gs pagāna gēns, kuru neganti kaitina par Jāņu un līgo dziesmām dēvētās skaņas radio un briesmīgās šašliku un citu ēdienu reklāmas.

Daudzus gadus atpakaļ, kad ieslēdzās manī klikšķis uz latvisko, tādu latvisko, kas no tālas, tālas pagātnes nācis, vācu un krāju informāciju par to. Tagad tā mapīte mazliet noputējusi un piemirsta aiz citām lietām, bet prātā uzpeldēja rakstiņš par tēmu, kā vajadzētu svētkiem gatavoties. Ka svarīgākais ir sakārtot un sakopt savu apkārtni un mājvietu. Bet tā, lai visas atvilktnes un skapji sakārtoti, drēbes izmazgātas un viss, kas labojams salabots. Lai gada enerģētiski spēcīgākajā brīdī telpā ap mums būtu vieta gaišajam, tīrajam, pozitīvajam.

Diezgan utopiskas vēlēšanās, bet šogad ļoti mērķtiecīgi esmu uz to gājusi. Un ļoti daudz arī ir paveikts. Protams, cīņa pret krāmiem ir nebeidzama un kārtība mājās tāpat kā Rīga nekad nebūs pilnīga, bet lielu soli ir izdevies spert. 

Mana dvēsele saulgriežus svinēs šovakar, ar jasmīnu un kalmju smaržu un tīrības sajūtu. 
Pati būtiskākā daļa svētkos ir gatavošanās tiem. Aktīva līdzdarbošanās visā procesā. Gaidīšanas prieks. Vieglāk, protams, ir apsēsties pie gatava galda ar pasūtītiem pīrādziņiem, bet vai līdz ar to mēs un, jo īpaši, mūsu bērni  nezaudē daļu no lietu kārtības izpratnes?...

Ļoti ceru, ka citu gadu būs atrisinājušās dažas tīri tehniskas problēmas un beidzot varēsim piedalīties kādā kārtīgā saulgriežu svinēšanā arī paši!

Lai gaiša visiem gada īsākā nakts!

Foto: Atis Klušs daba.dziedava.lv

3 komentāri: